Producent linii świetlnych opowiada o istocie kolorów w technologii LED

Producent linii świetlnych wskazuje, że diody występujące w taśmach led dają nam szansę na uzyskanie preferowanego przez nas koloru światła. Poza tym doprowadzają do emitowania światła w nakreślonym do nas kolorze. Odbywa się to jednak bez jakiejkolwiek konieczności zastosowania kolejnych filtrów bądź tak zwanych luminoforów. Zaznaczyć należy, że do podstawowych diod zalicza się te, które świecą na biało i żółto, jak i również zielono, niebiesko oraz czerwono.

Producent linii świetlnych opowiada o złożoności problemu, jeżeli chodzi o istotę barw w taśmach LED

Producent linii świetlnych podkreśla, żew odniesieniu do modułów, w których to właśnie diody zbudowane są z trzech różnych sekcji możliwym jest osiągnięcie tak naprawdę nieograniczonej palety dostępnych barw światła.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być także mieszanie wspomnianych barw. Skutkuje to tym, że otrzymujemy szansę doboru takiego koloru światła jakiego potrzebujemy w danym momencie.  

Producent linii świetlnych o rozwoju LED

Musimy być jednak świadomi, że tak naprawdę przedstawiana technologia nie osiągnęła punktu kulminacyjnego swojego rozwoju. Na tym podłożu możemy spodziewać się wielu niespodzianek, takich w szczególności cieszących nasze oko.

Na przykład taśmy LED Multi White charakteryzujące się zmienną temperaturą kolorystyczną stały się doskonałym pomysłem na nastrojowe oświetlenie naszych uwielbianych pomieszczeń – w salonie można postawić na klasykę, w sypialni na czerwień, a w pokoju dziecięcym doskonale będzie komponować się zieleń bądź odcienie żółci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *